• “MİLLÎ GÖRÜŞ`ÜN TEMELİ SEVGİ VE ŞEFKATTİR.”

 • “BİR MİLLETİN GÜÇLÜ OLMASI İÇİN, EVLATLARININ BİR YANDAN İLİM ÖĞRENMESİ, BİR YANDAN NEFİS TERBİYESİ YAPMASI, ÖBÜR TARAFTAN DA CİHAT ETMESİ LAZIM GELİR.”

 • “FIRTINALARA YÖN VEREN KELEBEKLERİN KANAT ÇIRPIŞIDIR.”

 • “BİZİM DAVAMIZDA KİMSE KENDİ İÇİN YAŞAMAZ, HERKES KARDEŞİ İÇİN YASAR. MENFAATİ ÖLDÜRMENİN EN KOLAY YOLU BUDUR.”

 • “NAMAZ DİNİN DİREĞİ CİHAD İSE ZİRVESİDİR. BİZ SİYASET DEĞİL CİHAD YAPIYORUZ.”

 • “MÜSLÜMAN HAKKIN HAKİMİYETİ İÇİN MOTOR, ŞERRİN YOK OLMASI İÇİN FREN OLMA GÖREVLİSİDİR”

 • “HAKK’I ÜSTÜN TUTMAK HER ZAMAN SAADET GETİRİR.”

 • “MİLLİ GÖRÜŞ; BU MİLLETİN İNANCIDIR, TARİHİDİR, KİMLİĞİDİR, RUH KÖKÜDÜR.”

 • “İMAN VARSA İMKAN DA VARDIR, MİLLİ GÖRÜŞ’ÇÜ ASLA VAZGEÇMEZ.”

 • “BİR ÇİÇEKLE BAHAR OLMAZ AMA.. HER BAHAR BİR ÇİÇEKLE BAŞLAR.”

 • “IRAK’TA ÖLEN BİR TEK ÇOCUĞUN VEBÂLİNİ… YEDİ SÜLALENİZ ALNINI SECDEDEN HİÇ KALDIRMASADA ÖDEYEMEYECEKTİR.”

 • “AŞK, AZİM VE MİLLÎ GÖRÜŞ TEKEDEN BİLE SÜT ÇIKARIR.”

 • “CİHAD:KUR’AN NİZAMINI KURMAK VE YÜRÜTMEK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMAKTIR.”

 • “BİZ MANTAR ZİHNİYETLİ DEĞİLİZ, BİZ ÇINAR AĞACIYIZ.”

 • “HERKES MİLLİ GÖRÜÇCÜDÜR AMA FARKINDA DEĞİLDİR.”

 • “ALLAH’A ( C.C ) KUL OLMAYAN DAVASINA ER OLAMAZ.”

 • “AKIL, BİR TEMYİZ (İYİYİ KÖTÜDEN SEÇİP AYIRMA) YETENEĞİDİR.”

 • “AKIL; İMANIN VE İSLAM’IN EMRİNDE EN BÜYÜK NİMET, NEFSİN VE ŞEYTANIN ELİNDE İSE, SEBEBİ FELÂKETTİR.”

 • “BÜTÜN BATI HUKUKU, TOPLAM ON BİN MESELEDEN İBARETTİR. AMA SADECE İMAMI AZAM HZ.’LERİNİN ÇÖZÜMLEDİĞİ VE HÜKÜM VERDİĞİ MESELE YÜZ BİNİN ÜZERİNDEDİR.”

 • “BİZ, BAŞKALARININ DEĞİL, KENDİ MUHASEBEMİZİ YAPMAK VE HESABIMIZI SAĞLAM TUTMAKLA MÜKELLEFİZ.”

 • “NAMAZ DİNİN DİREĞİ, CİHAT İSE ZİRVESİDİR.”

 • “CİHAD İZZET VE AYDINLIK, GEVŞEKLİK İSE ZİLLET VE KARANLIKTIR.”

 • “YANLIŞIN EN TEHLİKELİSİ, DOĞRUYA EN YAKIN OLAN YANLIŞTIR. ÇÜNKÜ DOĞRUYLA KARIŞTIRILMASI VE İNSANLARIN DAHA KOLAY ALDATILMASI İHTİMALİ TAŞIMAKTADIR.”

 • “MALIYLA CANIYLA CİHAD EDEN BİR MÜSLÜMAN OLARAK ANILMAK İSTERİM.”

 • “DOMUZDAN POST, GÂVURDAN DOST OLMAZ!”

 • “HAK’KIN TESİSİ İÇİN ÇALIŞMAMAKLA, BATIL’IN HÂKİMİYETİ İÇİN ÇALIŞMAK ARASINDA FARK YOKTUR.”

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan Samsun Temsilciliğimizin İl Divan toplantısına katıldı. Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan divanın açılış konuşmasını yapan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan yaptığı konuşmada;

samsun 2017 divan 2

‘Sözlerime başlarken ömrünü bütün insanlığın saadeti için adayan merhum liderimiz Erbakan Hocamızı ve onun sadık dava arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum. Bize bu büyük davayı emanet ettikleri için şükranlarımı arz ediyorum. Bugün yaptığımız toplantı çok önem verdiğimiz bir toplantıdır. Bu davayı bize emanet eden Erbakan hocamız nasıl çalışmamız gerektiğini, hedefe teşkilat çalışmalarının disiplinli ve düzenli bir şekilde yerine getirmekle mümkün olacağını ifade etmiştir. Erbakan Hocamız hedeflerine arkasında büyük holdingler olmadan, medya desteği olmadan teşkilat çalışmalarına vermiş olduğu önem neticesinde ulaşmıştır. Bu nedenle O, her zaman teşkilat çalışmalarına diğer faaliyetlere nazaran daha fazla önem vermiştir. Bugün çok önemli bir manevi mirasın temsilcisi durumundayız. Çünkü ismini almış olduğumuz Erbakan Hocamızın her geçen gün değeri daha da çok artıyor. Kendisine gösterilen teveccüh her geçen gün daha da çok artıyor. 4 Mart’ta İstanbul’da yapmış olduğumuz ve 22 bin insanımızın katılımıyla yaptığımız Aldanmayan-Aldatmayan Erbakan adlı programımız bunun en güzel örneğidir. Vefatının üzerinden 6 yıl geçmiş olmasına rağmen bir başka siyasetçiye, devlet adamına nasip olmayacak şekilde, ülkemizin dört bir yanında yoğun katılımlarla gerçekleşen programlarla anılıyor olması bu söylediğimizin açık ispatıdır.

samsun il divanı 4

Erbakan Hocamıza her geçen gün gösterilen teveccühün artıyor olmasının en önemli sebebi son yıllarda dünyada meydana gelen olaylarda ne kadar haklı olduğunun ortaya çıkmış olmasıdır. Erbakan Hocamız bundan yaklaşık 20-25 yıl önce Dünya Siyonizmi ve ABD tarafında Türkiye’nin bölünmek istendiği ve ülkemizin topraklarını da içine alan bir Kürt Devleti kurulmasını hedeflediğini defalarca ifade etmiştir. Bugün hepinizce de malum olduğu üzere ABD Suriye’deki PKK’nın kolu olan YPG’ye alenen silah desteğinde bulunmaktadır. Diğer taraftan İslam Dünyası’nda Arap Baharı gerçekleşirken ve pek çok insan bunun demokratikleşmeyi sağlayacağını beklerken Erbakan Hocamız, ‘Dünya Siyonizmi kadro değiştiriyor.’ ifadesini kullanmıştı. Bugün İslam Dünyası’nın içler acısı durumunu gördüğümüzde onun bu konuda da ne kadar haklı olduğuna şahit oluyoruz. Terör konusunda  yapmış olduğu açıklamalarda da defalarca terörün ABD ve AB tarafından desteklendiğini ifade etmiştir. Yine bugün AB ülkelerine baktığımızda bizim bakanlarımızın uçağının iniş yapmasına izin verilmezken, Avrupa’da düzenlenen programlara katılmalarına izin vermezken terör örgütü mensupları her hafta bir Avrupa ülkesinde temsilcilik açmaktadır. Daha sayabileceğimiz nice örnek onun ne kadar isabetli bir bakışa açısına sahip olduğunu bugün teyit etmektedir.’ şeklinde konuştu.

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın konuşmasından sonra teşkilat çalışmalarının müzakere edilmesine geçildi. İl Başkanımız Suat Zor yaptığı konuşmada vakıf olarak Samsun’da yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi verdi. Zor yaptığı konuşmada; ‘Vakfımız bütün Türkiye’de olduğu gibi Samsunumuzda da en kısa sürede teşkilatlanarak çalışmalarına başlamış ve hamdolsun ki 17 ilçede teşkilatlanmamız tamamlanmıştır. Bu tatil gününde bu salonu hıncahınç dolduran ilçe başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerimize, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza eksiksiz katıldıkları için şükranlarımı arz ediyorum. Bu zamana kadar yaptığımız çalışmalar hepinizin malumudur. Bugünden sonra da çalışmalarımıza aynı kararlılık ve azimle devam edeceğiz. Milli Görüş Davamız bütün insanlığın tek kurtuluşudur. O yüzden Erbakan Vakfı olarak bütün insanımıza ulaşmak adına geceli-gündüzlü çalışmalarımıza devam edeceğiz.’ şeklinde konuştu.

samsun 2017 divan 2

İl Başkanı Suat Zor’un konuşmasından sonra bütün ilçe başkanları sırayla kürsüye gelerek yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Sunulan raporların değerlendirmesini yapmak üzere kürsüye gelen Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; ‘Divanın yoğun katılımlı olarak bu güzel mekânda hazırlanmasında emeği geçen başta İl Başkanımız Suat Zor ve İl Yönetim Kurulu üyelerine, ilçe başkanlarımıza, kadım kollarımıza ve gençlik kollarımıza teşekkür ediyorum. Yapmış olduğunuz çalışmalar takdire şayandır. Erbakan Hocamız 40 yıl boyunca ne yaptıysa vakfımız da bundan sonra aynı kararlılık ve aynı duruştan sapmadan çalışmalarına devam edecektir.’

Son olarak İl Başkanı Suat Zor tarafından Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’a hediye takdimi ve Çarşamba İlçe Başkanı İdris Çakır ve Ayvacık İlçe Başkanı Hayati Akyüz’e Dr. Fatih Erbakan tarafından hediyelerinin takdim edilmesiyle divan programı sona erdi.