• “MİLLÎ GÖRÜŞ`ÜN TEMELİ SEVGİ VE ŞEFKATTİR.”

 • “BİR MİLLETİN GÜÇLÜ OLMASI İÇİN, EVLATLARININ BİR YANDAN İLİM ÖĞRENMESİ, BİR YANDAN NEFİS TERBİYESİ YAPMASI, ÖBÜR TARAFTAN DA CİHAT ETMESİ LAZIM GELİR.”

 • “FIRTINALARA YÖN VEREN KELEBEKLERİN KANAT ÇIRPIŞIDIR.”

 • “BİZİM DAVAMIZDA KİMSE KENDİ İÇİN YAŞAMAZ, HERKES KARDEŞİ İÇİN YASAR. MENFAATİ ÖLDÜRMENİN EN KOLAY YOLU BUDUR.”

 • “NAMAZ DİNİN DİREĞİ CİHAD İSE ZİRVESİDİR. BİZ SİYASET DEĞİL CİHAD YAPIYORUZ.”

 • “MÜSLÜMAN HAKKIN HAKİMİYETİ İÇİN MOTOR, ŞERRİN YOK OLMASI İÇİN FREN OLMA GÖREVLİSİDİR”

 • “HAKK’I ÜSTÜN TUTMAK HER ZAMAN SAADET GETİRİR.”

 • “MİLLİ GÖRÜŞ; BU MİLLETİN İNANCIDIR, TARİHİDİR, KİMLİĞİDİR, RUH KÖKÜDÜR.”

 • “İMAN VARSA İMKAN DA VARDIR, MİLLİ GÖRÜŞ’ÇÜ ASLA VAZGEÇMEZ.”

 • “BİR ÇİÇEKLE BAHAR OLMAZ AMA.. HER BAHAR BİR ÇİÇEKLE BAŞLAR.”

 • “IRAK’TA ÖLEN BİR TEK ÇOCUĞUN VEBÂLİNİ… YEDİ SÜLALENİZ ALNINI SECDEDEN HİÇ KALDIRMASADA ÖDEYEMEYECEKTİR.”

 • “AŞK, AZİM VE MİLLÎ GÖRÜŞ TEKEDEN BİLE SÜT ÇIKARIR.”

 • “CİHAD:KUR’AN NİZAMINI KURMAK VE YÜRÜTMEK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMAKTIR.”

 • “BİZ MANTAR ZİHNİYETLİ DEĞİLİZ, BİZ ÇINAR AĞACIYIZ.”

 • “HERKES MİLLİ GÖRÜÇCÜDÜR AMA FARKINDA DEĞİLDİR.”

 • “ALLAH’A ( C.C ) KUL OLMAYAN DAVASINA ER OLAMAZ.”

 • “AKIL, BİR TEMYİZ (İYİYİ KÖTÜDEN SEÇİP AYIRMA) YETENEĞİDİR.”

 • “AKIL; İMANIN VE İSLAM’IN EMRİNDE EN BÜYÜK NİMET, NEFSİN VE ŞEYTANIN ELİNDE İSE, SEBEBİ FELÂKETTİR.”

 • “BÜTÜN BATI HUKUKU, TOPLAM ON BİN MESELEDEN İBARETTİR. AMA SADECE İMAMI AZAM HZ.’LERİNİN ÇÖZÜMLEDİĞİ VE HÜKÜM VERDİĞİ MESELE YÜZ BİNİN ÜZERİNDEDİR.”

 • “BİZ, BAŞKALARININ DEĞİL, KENDİ MUHASEBEMİZİ YAPMAK VE HESABIMIZI SAĞLAM TUTMAKLA MÜKELLEFİZ.”

 • “NAMAZ DİNİN DİREĞİ, CİHAT İSE ZİRVESİDİR.”

 • “CİHAD İZZET VE AYDINLIK, GEVŞEKLİK İSE ZİLLET VE KARANLIKTIR.”

 • “YANLIŞIN EN TEHLİKELİSİ, DOĞRUYA EN YAKIN OLAN YANLIŞTIR. ÇÜNKÜ DOĞRUYLA KARIŞTIRILMASI VE İNSANLARIN DAHA KOLAY ALDATILMASI İHTİMALİ TAŞIMAKTADIR.”

 • “MALIYLA CANIYLA CİHAD EDEN BİR MÜSLÜMAN OLARAK ANILMAK İSTERİM.”

 • “DOMUZDAN POST, GÂVURDAN DOST OLMAZ!”

 • “HAK’KIN TESİSİ İÇİN ÇALIŞMAMAKLA, BATIL’IN HÂKİMİYETİ İÇİN ÇALIŞMAK ARASINDA FARK YOKTUR.”

Ramazan Ayı programları kapsımnda Ankara İl Temsilciliğimiz iftar programı gerçekleştirdi. İftar programına Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın yanı sıra Genel Başkan Yardımcılarımız, siyasi parti temsilcileri, STK ve sendika yöneticileri ile kalabalık bir topluluk katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programının açılış konuşmasını İl Temsicimiz Mücahit Çelik yaptı. Mücahit Çelik Ankara Erbakan Vakfı olarak böyle bir iftar sofrası etrafında böyle güzel bir topluluğu biraray getirmekten ve Genel Başkanımız Dr. FatihErbakan beyle  bu güzel topluluğu buluşturmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz ve şimdiden bütün milletimizin ve İslam aleminin bayramını kutuluyoruz dedi.

ankara 2017 iftar 3

Daha sonra kürsüye Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan geldi. Programı tertip eden Ankara İl Temsilciliğimize ve katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan şunları söyledi;

“Sözlerimin başında Ramazan Ayı’nızı tebrik ediyorum. Bu Ramazan Ayı’nın İslam coğrafyasının sıkıntılar altında yaşadığı son bayram olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Yine sözlerimin başında merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı rahmetle yad ediyorum.

Sizlere hitap ederken şu soruyu sorarak sözlerime başlamak istiyorum. Şu mübarek günlerde Türkiyemize, kendi halimze baktığımızda ne görüyoruz. Ailemizle birlikte en güzel şekilde iftarımızı yapıyoruz, arkasından teravih namazlarımızı rahat bir ortamda kılıyoruz, sonrasında evimizde televizyonda sahura kadar islamdan bahseden programlar izliyoruz. Kendi ülkemizde özgürlük içerisinde Ramazan Ayı’nı yaşıyoruz. İmam hatipler açılıyor, kuran kursları çoğalıyor, Erbakan Hocamızın “bir gün gelecek rektörler başörtülülere selam duracak” sözü gerçek olmuş, devleti yönetenler inançlı insanlar haline gelmiş durumda. O halde bizler için yapılacak bir şey kalmamış, daha ne isteriz Allah’tan, oturup şükredelim, zikirle tesbihatla meşgul olalım. Eğer bu düşünceye kapılırsak çok büyük bir hata yaparız. Erbakan Hocamız vefatından kısa bir süre önce, “toprak ayağımızın altından kayıyor, ileride ülkemizin üstüne doğru gelecek kara bulutları bugünden görüyorum” diyordu. Neden böyle diyordu ?. Çünkü diyorduki ” bir gün Suriye’de savaş olursa bilinki esas hedef Türkiye’dir. Suriye’de ki savaş Türkiye’deki savaştan önceki son duraktır. Bizler müslümanlar olarak Ramazan Ayı’nı yaşarken, onlar plan yapmaya devam ediyorlar. Biz kimiz? Türkiye’de ki ve İslam coğrafyasındaki müslümanlar. Onlar kim? Dünya Siyonizmi.

Daha geçen günlerde İsrail Ulusal Güvenlik Merkezi Başkanı Yadlin, İsrail İran başta olamk üzere bölgedeki tehditlere karşı Türkiye, Ürdün, Mısır ve Suudi Arabistan’dan oluşan bir Sünni ittifakı ile birlikte hareket etmelidir diyor. Türkiye, Ürdün, Mısır ve Suudi Arabistan’ İsrail’in safında tutacağım ve İsrail’in hedeflerine hizmet ettireceğim açıklamasında bulunuyor. Arkasından Sayın Cumhurbaşkanımızın ABD ziyaretinde Trump “iyi ki geldiniz, beraber daha yapacak çok işimiz var diyor”. Sonra aynı Trump Suudi Arabistan’a gidiyor ve İran’a karşı kullanılmak üzere 120 Milyar Dolarlık silah satıyor ve burada yaptığı açıklamada Suudi Arabistan’lı yetkililere radikal ideolojiyle birlikte mücade edeceğiz diyor. Terörizmle mücadele demiyor radikal ideoloji diyor. Bu ne demek. Namaz kılan ve yahudi kölesi olmayı kabul etmeyen her müslümanla mücadele edeceğim diyor. Düşmanları terörizm değil, şuurlu müslümanlar haline gelmiş durumda. Ve yine ABD’nin desteklediği ve sözde İslam Ordusu olan bizim çakma İslam Ülkeleri Nato’su dediğimiz bir oluşum kurulması. Ve en son şu mübarek Ramazan günlerinde işbirlikçiler eliyle Katar’a uygulanan ambargo. İsrail ne diyor, HAMAS Katar olamadan ayakta kalamaz. İşte bu açıklamadan kısa bir süre sonra Katar ambargosu başladı. İşte bu açıklama Katar ambargosunun arkasındaki asıl gücün sahibi İsrail ve ABD olduğunu gösteriyor.

ankara 2017 iftar 2

Bizler Erbakan Vakfı mensupları olarak, Erbakan Hocamızın talebeleri olarak, Milli Görüşçüler olarak ve şuurlu müslümanlar olarak Türkiye’de ve bütün İslam aleminde ABD yönetiminin işbirlikçiliğine ve tetikçiliğine hayır diyoruz. Çünkü ABD yönetimi demek Siyonizm demektir ve Siyonizmden kimseye fayda gelmez. Ey dünya Siyonizmi; bırakın bu terörle mücadele safsatasını artık yemezler, kimseye yutturamazsınız bu yalanları, bu terörü bu noktaya getiren zaten sizsiniz

Bu mübarek günlerde dua ediyoruz. Ya Rabbi müslümanları bu Siyonistlerden ve işbirlikçi sözde müslümanlardan koru. Elbette biz sadece sözlü dua ile yetinemeyiz. Fiili dua etmeli yani tüm bu sıkıntıların ortadan kalkması için var gücümüzle çalışmamaız gerekir. İşte Erbakan Vakfı bunun için var. Erbakan Vakfı İslam Birliğini kurmak için var. Ya İslam Birliğini kuracağız ya da Allah korusun İslam ülkeleri Siyonizme köle olacak.

Erbakan Hocamızın vefatı ile yeni hayallere kapılan, hedeflerine ulaşmak için önlerinde engel kalmadığını düşünen dünya Siyonizmine Erbakan Vakfı’nın kurulması ile büyük bir yumruk attık Elhamdülillah. Şimdi yeni planlar yapıyorlar. Ancak ne kadar plan yaparlarsa yapsınlar bizler şuurla çalışmaya devam ettikçe onlar asla hedeflerine ulaşamayacaklardır.”