• “MİLLÎ GÖRÜŞ`ÜN TEMELİ SEVGİ VE ŞEFKATTİR.”

 • “BİR MİLLETİN GÜÇLÜ OLMASI İÇİN, EVLATLARININ BİR YANDAN İLİM ÖĞRENMESİ, BİR YANDAN NEFİS TERBİYESİ YAPMASI, ÖBÜR TARAFTAN DA CİHAT ETMESİ LAZIM GELİR.”

 • “FIRTINALARA YÖN VEREN KELEBEKLERİN KANAT ÇIRPIŞIDIR.”

 • “BİZİM DAVAMIZDA KİMSE KENDİ İÇİN YAŞAMAZ, HERKES KARDEŞİ İÇİN YASAR. MENFAATİ ÖLDÜRMENİN EN KOLAY YOLU BUDUR.”

 • “NAMAZ DİNİN DİREĞİ CİHAD İSE ZİRVESİDİR. BİZ SİYASET DEĞİL CİHAD YAPIYORUZ.”

 • “MÜSLÜMAN HAKKIN HAKİMİYETİ İÇİN MOTOR, ŞERRİN YOK OLMASI İÇİN FREN OLMA GÖREVLİSİDİR”

 • “HAKK’I ÜSTÜN TUTMAK HER ZAMAN SAADET GETİRİR.”

 • “MİLLİ GÖRÜŞ; BU MİLLETİN İNANCIDIR, TARİHİDİR, KİMLİĞİDİR, RUH KÖKÜDÜR.”

 • “İMAN VARSA İMKAN DA VARDIR, MİLLİ GÖRÜŞ’ÇÜ ASLA VAZGEÇMEZ.”

 • “BİR ÇİÇEKLE BAHAR OLMAZ AMA.. HER BAHAR BİR ÇİÇEKLE BAŞLAR.”

 • “IRAK’TA ÖLEN BİR TEK ÇOCUĞUN VEBÂLİNİ… YEDİ SÜLALENİZ ALNINI SECDEDEN HİÇ KALDIRMASADA ÖDEYEMEYECEKTİR.”

 • “AŞK, AZİM VE MİLLÎ GÖRÜŞ TEKEDEN BİLE SÜT ÇIKARIR.”

 • “CİHAD:KUR’AN NİZAMINI KURMAK VE YÜRÜTMEK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMAKTIR.”

 • “BİZ MANTAR ZİHNİYETLİ DEĞİLİZ, BİZ ÇINAR AĞACIYIZ.”

 • “HERKES MİLLİ GÖRÜÇCÜDÜR AMA FARKINDA DEĞİLDİR.”

 • “ALLAH’A ( C.C ) KUL OLMAYAN DAVASINA ER OLAMAZ.”

 • “AKIL, BİR TEMYİZ (İYİYİ KÖTÜDEN SEÇİP AYIRMA) YETENEĞİDİR.”

 • “AKIL; İMANIN VE İSLAM’IN EMRİNDE EN BÜYÜK NİMET, NEFSİN VE ŞEYTANIN ELİNDE İSE, SEBEBİ FELÂKETTİR.”

 • “BÜTÜN BATI HUKUKU, TOPLAM ON BİN MESELEDEN İBARETTİR. AMA SADECE İMAMI AZAM HZ.’LERİNİN ÇÖZÜMLEDİĞİ VE HÜKÜM VERDİĞİ MESELE YÜZ BİNİN ÜZERİNDEDİR.”

 • “BİZ, BAŞKALARININ DEĞİL, KENDİ MUHASEBEMİZİ YAPMAK VE HESABIMIZI SAĞLAM TUTMAKLA MÜKELLEFİZ.”

 • “NAMAZ DİNİN DİREĞİ, CİHAT İSE ZİRVESİDİR.”

 • “CİHAD İZZET VE AYDINLIK, GEVŞEKLİK İSE ZİLLET VE KARANLIKTIR.”

 • “YANLIŞIN EN TEHLİKELİSİ, DOĞRUYA EN YAKIN OLAN YANLIŞTIR. ÇÜNKÜ DOĞRUYLA KARIŞTIRILMASI VE İNSANLARIN DAHA KOLAY ALDATILMASI İHTİMALİ TAŞIMAKTADIR.”

 • “MALIYLA CANIYLA CİHAD EDEN BİR MÜSLÜMAN OLARAK ANILMAK İSTERİM.”

 • “DOMUZDAN POST, GÂVURDAN DOST OLMAZ!”

 • “HAK’KIN TESİSİ İÇİN ÇALIŞMAMAKLA, BATIL’IN HÂKİMİYETİ İÇİN ÇALIŞMAK ARASINDA FARK YOKTUR.”

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan Anadolu’yu adım adım gezmeye devam ediyor. Kütahya Tavşanlı’da Erbakan Vakfı İlçe Temsilciliğinin açılışını yapan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan açılışın ardandan Belediye Kültür Sarayı’nda düzenlenen ’Milli Görüş İkinci 40 Yıl’ konulu konferansa olarak katıldı.

Tavşanlı’ya gelişinde ilk olarak merhum Ahmet Derin’in kabrini ziyaret eden Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Milli Görüş’ün sembol isimlerinden merhum Ahmet Derin için dualar ederek fatiha okudu.

tavşanlı 2017-6
Merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın sağlığında tarihi uyarılar yaptığını ifade eden Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “1992 yılında Suriye’de, Irak’ta, Türkiye’nin Güney Doğu Bölgesi’nde yaşanan olayları adeta bir televizyon ekranından seyreder gibi anlatıyor, tarihi uyarılarını yapıyordu. 1980’lerde daha terör olayları yeni başladığında ’Bu terörün hamisi, silah verenler, yardım edenler sizin dostunuz zannedip koştuğunuz Amerika’dır, Avrupalı devletlerdir, batılı devletlerdir.’ diyordu. Bundan 30 yıl evvel Erbakan hocamız bunları söylediğinde gülüp geçiyorlardı. Aradan 30 yıl geçtikten sonra Amerika hükümetinin PYD’ye, YPG’ye ve onlar üzerinden de PKK’ya gönderdiği bin 200 tır silahın fotoğraflarını bugün devlet yetkilileri Amerikalı yetkililere gösteriyor. Tüm bu olaylar Erbakan hocamızın hiçbir zaman aldanmadığını ve aldatmadığını gösteriyor” diye konuştu.

tavşanlı 2017-8
Suudi Arabistan içerisinde bir operasyon yapıldığını anlatan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Bu operasyon, Suudi Arabistan devleti içerisinde ne kadar dış güçlerle, Siyonizm ile iş birliği yapmayacak, ne kadar İsrail planına karşı çıkacak devlet yöneticisi var ise bunların devlet içerisinden temizlenmesi operasyonu yapılıyor. Bu operasyon siyonizmin emriyle kontrolüyle yapılmaktadır. Bu olayların hepsi bize Erbakan hocamızı hatırlatıyor. Hocamız 30 sene önce madde madde bize anlatıyordu” ifadelerini kullandı.

Açılış programı sonra konferans programına katılan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan burada yaptığı konuşmada, Erbakan Vakfı’nın üstlenmiş olduğu misyonu ifade ederek Erbakan Vakfı İfrat ve tefritten uzak durarak, dosdoğru istikamet üzere olmak ve milli görüşün Erbakan hocamız tarafından belirlenmiş orjinal açılarını muhafaza etmekgibi bir vazifeyi ifa ediyor dedi.

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan konuşmasına şu şekilde devam etti.

“Dünya Siyonizmini Erbakan hocamızdan dinlemiş milli görüşçüler olarak bugün Türkiye’de yaşaılan güzel şartlara rağmen sadece bunlara şükredip, kenara çekilmenin ve yapılacak birşeyin kalmadığını söylemenin mümkün ve doğru olmadığını söyledi.

tavşanlı 2017-3

Oded Yinon adlı bir siyonistin 1982 yılında yazmış olduğu makalesinde yer vermiş olduğu “Biz Büyük İsrail hedefine sadece Yahudilerle, Siyonistlerle ulaşamayız. Bizim Büyük İsrail Hedefine ulaşabilmemiz mutlaka Yahudiler dışında, İslam alemindeki iş birlikçilerden destek almakla mümkün olabilir. Öyleyse bizim Büyük İsrail Hedefine ulaşabilmemiz için, Türkiye, Suudi Arabistan, Ürdün ve Mısır’ın desteğini almamız lazım diyor. Dış güçlerin şu anda ve önümüzdeki yıllarda gerçekleştirmek üzere yapmış oldukları planları bildiği için Erbakan hocamız “Toprak ayağımızın altından kayıyor.” ifadesini kullanıyordu.

1982 yılında Yinon’un yazdığı makeleye benzer olarak İsrail Güvenlik Merkezi başkanı Amons Yadlin’in de “ İsrail başta İran olmak üzere bölgesel tehditlere karşı Türkiye, Mısır, Suudi Arabistan ve Ürdün’den oluşan bir sünni ittifakıyla ortak şekilde hareket etmelidir.” sözlerini öyledi.

tavşanlı 2017-1

Trump’ın Suudi Arabistan ziyaretiyle ilgili tespitlere de yer veren Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Siyonizmin kovboyu Trump’ın ziyareti sırasında İslam Ülkeleri Nato’sundan bahsettiğini aktardı. Ve İslam Ülkeleri Natosu’nun Yinon’un yazdığı ve Amons Yadli’nin amaçlarına ulaşmak için yaptıkları planlarının hayata geçirilmesi olarak değerlendirdi. Bu değerlendirmelerine ek olarak Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan şunları söyledi. “Bütün bunların çıktığı tek bir adres vardır. O da Erbakan hocamızın kırk yıl boyunca anlatmış olduğu Türkiye’nin ve bütün İslam ülkelerinin siyonizme köle olması anlamına gelen “Büyük İsrail Planı”dır. Ve bu planın en önemli şartlarından biri Suriye’nin Sünnî, Nusayri, Kürt, Dürzi, Süryani  bölgeleri olmak üzere 5’e bölünmesidir. Bu bölünmeyi istemelerinin amacı “Büyük İsrail Planı” için bir adım daha atabilmiş olmaktır.” Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan bugün en ağır ambargoların müslüman ülkelere değil, küresel terörü destekleyen İsrail’e ve Amerika’ya uygulanması gerektiğini de sözlerine ekledi.
tavşanlı 2017-2
Siyonistlerin hedeflerini gerçekleştirmek için ne kadar planlı ve kararlı olduklarını ve Erbakan hocamızın bu konudaki tespitlerinin ne kadar yerinde olduğunu bir kez daha ortaya koyduğunu ifade eden Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, bununla yetinmeyip İslam Aleminin ve Türkiye’nin gerekli adımları atması gerektiğini ve önemli olanın bizim bu sinsi hedefler karşısında neler yaptığımız olduğunu söyledi. Yapılacak en önemli şeyin ise milli görüşü iyi anlamak olduğunu ifade etti.  Erbakan Vakfı olarak Anadolu’ya milli görüş mayası çalmak için uğraştıklarını ve Allah’ın izni ile bu mayanın tutacağını, bunun gerçekleşmesiyle birlikte de müslümanlara yapılan zulmün  tamamen sona ereceğini ifade eden sözleriyle konuşmasını sona erdirdi.

tavşanlı 2017-10