• “MİLLÎ GÖRÜŞ`ÜN TEMELİ SEVGİ VE ŞEFKATTİR.”

 • “BİR MİLLETİN GÜÇLÜ OLMASI İÇİN, EVLATLARININ BİR YANDAN İLİM ÖĞRENMESİ, BİR YANDAN NEFİS TERBİYESİ YAPMASI, ÖBÜR TARAFTAN DA CİHAT ETMESİ LAZIM GELİR.”

 • “FIRTINALARA YÖN VEREN KELEBEKLERİN KANAT ÇIRPIŞIDIR.”

 • “BİZİM DAVAMIZDA KİMSE KENDİ İÇİN YAŞAMAZ, HERKES KARDEŞİ İÇİN YASAR. MENFAATİ ÖLDÜRMENİN EN KOLAY YOLU BUDUR.”

 • “NAMAZ DİNİN DİREĞİ CİHAD İSE ZİRVESİDİR. BİZ SİYASET DEĞİL CİHAD YAPIYORUZ.”

 • “MÜSLÜMAN HAKKIN HAKİMİYETİ İÇİN MOTOR, ŞERRİN YOK OLMASI İÇİN FREN OLMA GÖREVLİSİDİR”

 • “HAKK’I ÜSTÜN TUTMAK HER ZAMAN SAADET GETİRİR.”

 • “MİLLİ GÖRÜŞ; BU MİLLETİN İNANCIDIR, TARİHİDİR, KİMLİĞİDİR, RUH KÖKÜDÜR.”

 • “İMAN VARSA İMKAN DA VARDIR, MİLLİ GÖRÜŞ’ÇÜ ASLA VAZGEÇMEZ.”

 • “BİR ÇİÇEKLE BAHAR OLMAZ AMA.. HER BAHAR BİR ÇİÇEKLE BAŞLAR.”

 • “IRAK’TA ÖLEN BİR TEK ÇOCUĞUN VEBÂLİNİ… YEDİ SÜLALENİZ ALNINI SECDEDEN HİÇ KALDIRMASADA ÖDEYEMEYECEKTİR.”

 • “AŞK, AZİM VE MİLLÎ GÖRÜŞ TEKEDEN BİLE SÜT ÇIKARIR.”

 • “CİHAD:KUR’AN NİZAMINI KURMAK VE YÜRÜTMEK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMAKTIR.”

 • “BİZ MANTAR ZİHNİYETLİ DEĞİLİZ, BİZ ÇINAR AĞACIYIZ.”

 • “HERKES MİLLİ GÖRÜÇCÜDÜR AMA FARKINDA DEĞİLDİR.”

 • “ALLAH’A ( C.C ) KUL OLMAYAN DAVASINA ER OLAMAZ.”

 • “AKIL, BİR TEMYİZ (İYİYİ KÖTÜDEN SEÇİP AYIRMA) YETENEĞİDİR.”

 • “AKIL; İMANIN VE İSLAM’IN EMRİNDE EN BÜYÜK NİMET, NEFSİN VE ŞEYTANIN ELİNDE İSE, SEBEBİ FELÂKETTİR.”

 • “BÜTÜN BATI HUKUKU, TOPLAM ON BİN MESELEDEN İBARETTİR. AMA SADECE İMAMI AZAM HZ.’LERİNİN ÇÖZÜMLEDİĞİ VE HÜKÜM VERDİĞİ MESELE YÜZ BİNİN ÜZERİNDEDİR.”

 • “BİZ, BAŞKALARININ DEĞİL, KENDİ MUHASEBEMİZİ YAPMAK VE HESABIMIZI SAĞLAM TUTMAKLA MÜKELLEFİZ.”

 • “NAMAZ DİNİN DİREĞİ, CİHAT İSE ZİRVESİDİR.”

 • “CİHAD İZZET VE AYDINLIK, GEVŞEKLİK İSE ZİLLET VE KARANLIKTIR.”

 • “YANLIŞIN EN TEHLİKELİSİ, DOĞRUYA EN YAKIN OLAN YANLIŞTIR. ÇÜNKÜ DOĞRUYLA KARIŞTIRILMASI VE İNSANLARIN DAHA KOLAY ALDATILMASI İHTİMALİ TAŞIMAKTADIR.”

 • “MALIYLA CANIYLA CİHAD EDEN BİR MÜSLÜMAN OLARAK ANILMAK İSTERİM.”

 • “DOMUZDAN POST, GÂVURDAN DOST OLMAZ!”

 • “HAK’KIN TESİSİ İÇİN ÇALIŞMAMAKLA, BATIL’IN HÂKİMİYETİ İÇİN ÇALIŞMAK ARASINDA FARK YOKTUR.”

Merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı vefatının 7. senesi dolayısıyla gerçekleştirilen “Konuştuğunu Yapan Erbakan” anma programı Şanlıurfa’da yapıldı.

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan program dolayısıyla gittiği Şanlıurfa’da iki gün süren temaslarda bulundu.

İlk olarak Şanlıurfa’da faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileriyle kahvaltı programında bir araya gelen Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan burada yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Peygamberler şehri Şanlıurfa’da Hz. İbrahim, haksızlığa, zulme ve hakkaniyet için mücadele eden birisi olarak Nemrut’a karşı, zulme karşı başkaldıran mücadele eden bir peygamberdi. Kuvvetin üstün tutulduğu bir düzen yerine hakkın, haklılığın üstün tutulduğu bir düzenin bir sistemin kurulması için mücadele eden bir peygamberdi. Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu, güçlünün sözünün geçtiği değil, haklının mazlum da olsa garip de olsa sözünün geçtiği bir dünyanın kurulması için mücadele eden bir peygamberdi. Bütün bu özelliklerini Hazreti İbrahim’in ortaya koyduğumuz zaman, bu özellikler ve kendisinin bu mücadelesi bizlere merhum liderimiz Erbakan Hocamızı hatırlatıyor. Şu anlattıklarımızı 40 sene boyunca milli görüşün temel prensipleri olarak ortaya konduğunu hatırlatıyor.”

şanlıurfa anma 2018-1

STK buluşmasına Eski Devlet Bakanı Prof. Dr. Sacit Günbey, Genel Sekreterimiz Doğan Bekin, Şanlıurfa İl Temsilcimiz İsmail Yavuz beyler de iştirak ettiler.

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan daha sonra beraberindeki heyetle birlikte Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’e makamında ziyarette bulundu. Sıcak bir sohbet havasında geçen ziyaret sonrasında karşılıklı hediyeler takdim edildi.

şanlıurfa anma 2018-2

Valilik ziyareti sonrası Şanlıurfa sokaklarında yürüyen Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan Şanlıurfalıların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Esnafları ziyaret eden Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Balıklı Gölü ziyareti sırasında da yoğun ilgi gören Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan Şanlıurfalılarla sohbet etme imkanı da buldu.

şanlıurfa anma 2018-4

Şanlıurfa’da ki ilk programlarının sonuncusu Şanlıurfa Güneydoğu Tv’de ki program oldu. Programda Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan Türkiye, İslam coğrafyası ve dünyadaki gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

şanlıurfa anma 2018-5

İkinci gün programlarının ilki Şanlıurfa’nın kanaat önderlerinden Seyda Şeyh İzzeddin Aksan’ı ziyaret oldu. Oldukça samimi bir ortamda geçen buluşma sırasında Seyda Şeyh İzzeddin Aksan’ın ilim dolu sohbetinde istifade etme fırsatı bulundu. Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’da Şeyh Aksan’a bu buluşmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

şanlıurfa anma 2018-6

Şanlıurfa’da ki son program “Konuştuğunu Yapan Erbakan” programı oldu.

Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa yoğun bir ilgi gösterildi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını yapan Şanlıurfa İl Temsilcimiz İsmail Yavuz Erbakan Hocamıza ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum dedi. Daha sonra kürsüye Prof. Dr. Sacit Günbey geldi. Günbey yaptığı konuşmada Cenab-ı Allah’a hamd olsun Erbakan Hocamızın vefatından sonra bile Hocamızın hayrı bu vakıf çalışmalarıyla birlikte devam ediyor dedi. Erbakan Hocamızı anlamanın bir toplantıyla mümkün olmadığını söyleyen Prof. Dr. Sacit Günbey Hocamız tek başına bir üniversiteydi. Benim hayatım boyunca eğitim aldığım okullardan edindiğim bilgiler Erbakan Hocamızdan öğrendiğim bilgilerin yanında çok uküçük kalır. Erbakan Hocamız Şanlıurfa’ya büyük önem verirdi ve inşallah Şanlıurfa Erbakan Hocamızın davasına sahip çıkacaktır.

şanlıurfa anma 2018-9

Daha sonra kürsüye gelen Genel Sekreterimiz Doğan Bekin Şanlıurfa hiç şüphesiz ki Milli Görüşün kalesidir dedi. Erbakan Hocamız Milli Görüş hareketini başlattıktan sonra Şanlıurfa’da alınan belediye ile Milli Görüş hareketi dalga dalga büyümüştür diyen Doğan Bekin inşallah biz bu kutlu yürüyüşü yeniden Şanlıurfa’da başlatıyoruz dedi.

Doğan Bekin’in konuşması sonrası Eski Belediye Başkanı Ahmet Bahçıvan geldi. Bahçıvan yaptığı konuşmada biz Milli Görüş belediyeciliğinde tekeden süt çıkaran bir anlayışla çalıştık Erbakan Hocamız Şanlıurfa’nın kurak topraklarını görünce bana Şanlıurfa’da ağaç dikmeye devam edin dedi. Ben Hocam yüz bin ağaç dikeceğim deyince hayır en az bir milyon ağaç dikeceksiniz dedi.

Sinevizyon gösterimi sonrası kürsüye Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan geldi.

Esselam-ü Aleyküm mücahitler, Esselam-ü Aleyküm sadıklar, Esselam-ü Aleyküm samimiler, Esselam-ü Aleyküm kardelenler, Esselam-ü Aleyküm ikinci kırk yılın kahramanları, hepinizi hürmetle ve muhabbetle selamlıyorum.

şanlıurfa anma 2018-7

Merhum liderimiz Erbakan Hocamızın davasından ve bu dava için çalışmaktan vazgeçmeyeceğiz. Erbakan Vakfımız, ‘Erbakan’ı ve onun davasını, Erbakanca düşünmeyi tarihe gömüp üzerine beton dökeceğiz’ diyen anlayışa karşı en güçlü ve tek baş kaldırıdır. Bugün Türk Silahlı Kuvvetlerinin yaptığı Zeytin Dalı Harekatı’nda milli silahların kullanılabilmesi 40 sene önce Erbakan Hocamızın kurmuş olduğu ASELSAN ve TUSAŞ gibi kuruluşların çalışmalarının neticesindedir. İşte yeniden büyük Türkiye böyle kurulur, işte konuştuğunu yapan lider böyle olur. Erbakan deyince laf değil icraat konuşulur. Erbakan Vakfı milli görüşün şahlanış hareketidir. Siyonistler bu sebeple vakıf çalışmalarını yakından takip ediyor. Ne pahasına olursa olsun, karşımıza ne kadar engel, ne kadar zorluk koyarlarsa koysunlar, en kısa zamanda geleceğiz ve Türkiye’yi gösterdiğin hedeflere ikinci 40 yılda bizler ulaştıracağız inşallah.

O mazlumların ve ezilenlerin umuduydu, o zalimleri ve siyonistleri titreten Erbakan’dı. Onun saçındaki her bir ak düşmüş tele baktığınızda Kudüs’ü, Çeçenistan‘ı, Bosna’yı, Keşmir’i, Arakan’ı görmeniz mümkündür. Merhum liderimiz Erbakan Hocamızın yolu peygamberlerin yoluydu.

O yüzden merhum liderimiz Erbakan Hocamızın ismi Afrika’dan Asya’ya, Orta Asya’dan Balkanlara bütün müslümanların kalbine yazıldı.

Erbakan Vakfı mensupları olarak cihad aşkımız Ebu Eyyüb el-Ensari’den mirastır, azmimiz Sultan Fatih’ten mirastır, kararlılığımız Tarık bin Ziyad’dan mirastır ve cesaretimiz Erbakan Hocamızdan mirastır.

Erbakan Hocamızın meşhur sözünü hatırlıyorsunuz. Meclis kürsüsünde çıktı ve adeta bir aslan gibi  “Bana ne Amerikadan” diye haykırdı. Evet bu sözü söylemek güzeldir ama bu sözün gereğini yapmak kolay değildir. Erbakan Hocamız davasına inanan ve Rabbi’ne güvenen bir müslüman olarak bu sözünün gereğini defalarca uyguladı.

şanlıurfa anma 2018-8

İşte Kıbrıs. ABD’nin onca tehdidine rağmen, İngiltere’nin siz elinizde bulunan bu geri kalmış silahlarlamı Kıbrıs’a çıkacaksınız sözlerine rağmen Erbakan Hocamız büyük bir kararlılıkla harekatı gerçekleştirdi. Bana ne Amerika’dan diyen Erbakan’ın, Başbakan olduğunda yaptığı ilk işlerden biri Çekiç Gücü ülke topraklarında söküp atmak oldu. İşte Amerika’ya haddi böyle bildirilir, ABD Büyükelçiliğinin bulunduğu sokağın isminin değiştirilmesi ile ABD’ye ders verilmez.” dedi.

Merhum liderimiz Erbakan Hocamız asrın mücahididir.

Erbakan Hocamız pusulası akıl ve ilim, haritası ise İslam olan bir liderdir. Bu sayede İslam alemine 40 sene boyunca rehberlik etti, bu sayede İslam aleminin radarı vazifesini gördü. O mazlumların ve ezilenlerin umuduydu, o zalimleri ve siyonistleri titreten Erbakan’dı.