Sakarya Karasu’da Büyük Coşku

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan “Konuştuğunu Yapan Erbakan” anma programına katılmak üzere gittiği Karasu’da program öncesi bir dizi ziyarette bulundu.

İlk olarak Kocaali Belediyesine ziyarette bulunan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan daha sonra Karasu’da esnafları ziyaret etti. Esnaf ziyareti sonrası Ağrı Doğubeyazıt’ta şehit olan Karasu’lu Uzman Çavuş Ahmet Baş’ın anne ve babasına taziye ziyaretinde bulundu. Burada Kur’an-ı Kerim okunması ve dua edilmesi sonrasında şehit ailesine taziyelerini ileten ve sabır duasında bulunan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan daha sonra programın yapılacağı salona geçti.

Salonun bulunduğu caddenin başından itibaren gençlerin coşkulu karşılaması ile karşılanan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan salona “Mücahit Erbakan” sloganları ile girdi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program ilahi dinletisi ve sema gösterimi ile devam etti.

Açılış konuşmasını yapan Karasu İlçe Temsilcisi Muhammed Adanur, bu program Konuştuğunu Yapan Erbakan Hocamızı anma programı olmakla birlikte aynı zamanda konuştuğunu yapacak olan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ı da anlama programıdır dedi.

Daha sonra kürsüye Sakarya İl Başkanımız Hasan Çınar geldi. Sözlerine Kırılırda bir gün bütün dişliler şiiriyle başlayan Hasan Çınar bütün İslam ülkelerini bir çatı altında toplama gayretinde olan bir insanı, merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı anıyoruz. Birinci kırk yılda yapılanlar nasıl milletimize ve islam alemine büyük faydalar sağladıysa ikinci kırk yılda da Milli Görüş yine büyük hizmetler yapacaktır dedi.

Daha sonra kürsüye Genel Sekreterimiz Doğan Bekin geldi. Doğan Bekin konuşmasında şunları söyledi; ” Bu heyecanlı gençleri gördükçe içimizdeki azim dahada çoğalıyor ve Milli Görüş davasının hem Türkiye’de hem de İslam Aleminde iktidarda olması için çalışma gayretimiz artıyor. İslam Aleminin içinde bulunduğu sıkıntılar karşısında Müslüman liderlerin hareketsiz ve sessiz durması maalesef çok üzücü. Bugün İsrail artık iki devletli çözüm istemiyor ve Filistin’i tamamen yok etmek istiyor. Şimdi bu gerçekler ortadayken bizim elbette durmaya vaktimiz yok. İnşaallah Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’la birlikte tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldırılacak adımları atacağız.”

Sinevizyon gösterimi sonrası kürsüye gelen Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan konuşmasında şunları söyledi;

““Hayatı boyunca Allah yolunda cihat eden hayatı boyunca Cenabı Allah’ın peygamberlerinin yolundan yürüyen Erbakan Hocamızın ismini taşıyan bu organizasyonda siz Milli Görüşlülere seslenmek istiyorum. Sizler ne yiğit, ne hasbi, ne dirayetli dava erlerisiniz ki üzerinizden tabiri caiz ise kaç tane silindir geçmesine rağmen hala daha yıkılmadınız, hala daha dimdik ayaktasınız. Hala daha bu şanlı sancağı taşımaya devam ediyorsunuz. Şu son 20 sene içerisinde üzerimizden dış güçlerin emri ile 28 Şubat silindiri geçti. Sizler yıkılmadınız. Partimiz kapatıldı vazgeçmediniz. Liderimiz yasaklandı sizler yılgınlığa düşmediniz. Partimiz bölündü yılmadınız. Arkasından liderimiz vefat etti, vazgeçmediniz dağılmadınız. Liderimizin vefatından sonra kendi evinizden 40 türlü oyunla ve haksızlıkla uzaklaştırıldınız. Dışarı atıldınız ama yine de vazgeçmediniz. Tam 40 sene boyunca Erbakan hocamızın gölgesine sığınıp siyaset yapan, 40 sene yanı başından ayrılmayan kimselerin vefatının arkasından onun manevi şahsiyetine sadakatsizlik yaptığına, ona iftiralar attığına şahit oldunuz. Ama ferasetinizle hakkı ve hakikati gördünüz. Hakkın yanında haklının yanında durdunuz. Bu felaketler bir başka camianın başına gelse çoktan bitip tükenmiş olurlardı. Çoktan dağılıp gitmiş olurlardı. Ama sizler hidayet, dirayet ve feraseti Milli Görüşçüler olarak bütün bu saydığımız imtihanlardan yüzünüzün nuruyla geçtiniz.

İşte bu dirayetiniz, bu ahde vefanız, bu şuurunuz sebebiyle Milli Görüş tarihinde isminiz altın harflerle yazılacaktır. İçi dışı insan seliyle dolan salondan Milli Görüşçüler olarak sesleniyoruz,

ey Siyonizm, ey ırkçı emperyalizm, ey işbirlikçiler, ey malum medya işte Sakarya, işte Karasu, işte Milli Görüş. İşte döktüğünüz betonları delip fışkıran Milli Görüş, işte buzları delip yükselen kardelenler, işte tekeden süt çıkaranlar, işte ikinci kırk yılın kahramanları, işte siyonizm ile mücadelenin bordo berelileri. Milli Görüş liderimizin vefatından 7 sene sonra dahi bu akşam bu salondakiler Milli Görüş dimdik ayaktadır diye haykırıyor. Değil beton, üzerimize kurşunda dökülse Milli Görüşü bitiremezsiniz diye haykırıyor. Ve Bursa’daki Milli Görüşçü seli ikinci kırk yıl başlıyor diye haykırıyor. Bursa’daki insan seli Erbakan Hocamızın Milli Görüş gömleğini ölene kadar çıkarmayacağız diye haykırıyor.

Allah Erbakan Hocamıza gani gani rahmet etsin aramızda olsaydı mutlaka merhum liderimizde, bundan sonra dünyanın iki kutbundan birisi Amerika’da Trump diğeri ise Türkiye’de Bursa derdi. Erbakan Hocamızı rahmet ve özlemle anarken Milli Görüş büyüklerimizle beraber silahlı kuvvetlerimizden şehit olanlarına da Allah’tan gani gani rahmet diliyoruz.
Erbakan hocamız hayatı boyunca peygamberi bir mücadele verdi. Sadece namaz kılmak hacca gitmek bireysel ibadetleri yapmayı yeterli görmeyip huzur, refah, adalet, onur, izzet ve şerefle yaşanacak bir toplum oluşturma mücadelesi vermiştir. Bu metot peygamberi bir metottur. Erbakan hocamız bu esasları peygamberlerin yolundan gittiği için Milli Görüş esasları olarak belirlemiştir. Bütün hayatı boyunca da bu esaslarla 7 milyar insanlık için mücadele etti. Tehdit, şiddet ve baskı değil, tebliğ ve ikna metodunu benimsedi. Aynı peygamberler gibi. Aynı zamanda ahlakı da peygamber ahlakıydı. Daha ilk yürüyüşe başladığında önce ahlak ve maneviyat dedi. Bununla beraber azmi karalılığı da peygamberlerden örnek almıştı. Bizlerde ikinci kırk yılımızda aynı metotla, aynı ahlakla, aynı azimle yürümeye kararlıyız. Erbakan Hocamızın yolundan giderek Milli Görüş’ün belirlediği, liderimizin belirlediği Yeniden büyük Türkiye, İslam Birliği, Yeni bir dünya hedefini gerçekleştirmek azim ve kararlılığındayız.”

Bu millet artık ehveni şerlerden çok yoruldu. Bu millet aslının fotokopilerinden aslının kopyalarından çok çekti. Doğruya yakın yanlışlardan yeterince usandı. Milli Görüşü hakkıyla temsil edemeyenlerden çok usanıldı ve çok yorulundu. Bursa’da bu atmosferde bizler diyoruz ki artık vakit tamamdır. Müjdeler olsun artık vakit tamamdır.  Kopyalarla, ehveni şerle vakit kaybetmenize gerek yok, çünkü artık işin aslı geliyor. Bundan sonra dünya siyonizmi işbirlikçiler malum medya düşünsün. Çünkü kaynağını aldanmayan ve aldatmayan, konuştuğunu yapan Erbakan’dan, dünya siyonizminden değil, yalnız ve yalnız Allah’tan korkan Erbakan’dan alan kervan yola çıkıyor. Bütün mazlum ve ezilenlerin beklentilerini karşılamak için yola çıkılıyor.1969 da başlayan yürüyüşü menzile ulaştırmak için yola çıkılıyor. Bu kervan Erbakan Hocamızın dünya siyonizmiyle yarım kalmış hesabını görmek için yola çıkıyor. Bütün bu adımları makam mevki için değil Allah rızası için siyaset yapanlar atabilir. Erbakan denince laf değil icraat konuşur.

İşte geçtiğimiz günlerde 28 Şubat davası sonuçlandı. Ne diyorlar 28 Şubat bin yıl sürecekti ama 15 yılda bitirildi. Sen öyle zannet. D-8 çalıştırılıyormu; Hayır, İncirlik açıkmı; Evet, Kürecik’te İsrail’i koruyan radar üssü faalmi; evet, bütün bunlar ortadayken nasıl oluyorda 28 Şubat bitmiş oluyor.

Allah’ım konuştuğunu yapan Erbakan hocamızı kalbindeki Kudüs aşkı hürmetine Selahaddin Eyyübi ile komşu eyle. Ya Rabbi O’nu bir ömür boyu siyonizmle mücadele etmesi hürmetine Sultan Abdülhamit Han hazretlerine komşu eyle. Ya Rabbi 80 yaşını aşmış olmasına rağmen hala gece gündüz davasını anlatmış olması nedeniyle O’nu Eyüp Sultan hazretleri ile komşu eyle. Milyonlarca insanımıza cihat şuuru mücadele şuuru aşılaması hürmetine Akşemseddin hazretlerine komşu eyle. Bir ömür boyu davası uğruna haksızlıklara uğraması çile çekmesi sebebiyle peygamberimiz Hz. Muhammed SAV efendimize komşu eyle. Bizlere de O’nun gibi yaşamayı O’nun gösterdiği hedeflere ulaşmayı nasip eyle, bizleri de O’nunla cennetinde buluştur.

PAYLAŞ