Bursa’ya Kar Yağışı Engel Olmadı

Vakfımızın Bursa İl Teşkilatının çalışmalarının değerlendirildiği İl Divan Toplantısı, hava muhalefetine ve yoğun kar yağışına rağmen büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Ankara’dan karayolu ile geldiği Bursa’da, büyük bir coşku ve heyecanla karşılandı. Taç Mahal salonunda yapılan divan toplantısına il ve ileçelerin yönetim kurulu üyeleri ile, kadın ve gençlik kolları mensupları katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan diban toplantısının açılış konuşmasını İl Başkanımız Naim Öztürk yaptı. Bursa’nın tüm ilçerinda Erbakan Vakfı’nın var olduğunu söyleyen Naim Öztürk, yönetim kurulu üye sayılarını artırma ve gönüllü üye kaytırlarını istenilen seviyeye getirme noktasında yoğun gayret sarfettiklerini belirtti. Yapılan çalışmalarla Vakfımızın Bursa’da önemli bir noktaya geldiğini, bundan sonra çalışmaların artarak devam edeceğini belirten Naim Öztürk, Yeni Bir Dünya bizim yaptığımız ve bundan sonra yapacağımız çalışmalarla kurulacaktır dedi.

Daha sonra ilçe başkanları, kadın kolları ve gençlik kollarının faaliyet raporlarının sunumu yapıldı.

4 mart 2017 tarihinde İstanbul Abdi İpekçi Arena’da yapılacak ve 20.000 kişinin katılması beklenen Erbakan Hocamızı Anma Programı’nın hazırlıkları ile ilgili İstanbul il Başkanımız Hüseyin terzi bir sunum gerçekleştirdi.

Genel Başkan Yardımcımız Zafer Emanetoğlu yaptığı selamlama konuşmasında, ” Yaptığımız bu toplantılar, bu çalışmalar çok önemli ve değerlidir. Zira bu çalışmalarla, dünya siyonizminin planları tersyüz edilecek ve Yeni Bir Dünya kurulacaktır” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Erbakan Vakfı altında yapılan gayretli çalışmalar dolayısıyla vakıf mensuplarımızı kutladı. Çok zor bir dönemden geçildiğini vurgulayan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “İçinde bulunduğumuz fetret devrinde, başımızda Erbakan hocamızın olmadığı, haklıyla haksızı, hakla batılı, hayır ile şerri birbirinden ayırmanın son derece zor olduğu bir dönemde sizler hakkın, hayrın, haklının yanında yer aldınız. Erbakan hocamızın arkasından yere düşmek üzere olan o şanlı Milli Görüş sancağını tutup kaldırdınız ve yeniden burçlara dikmek üzere bu harekatı yürütüyorsunuz. Bu yaptığınız çalışma her türlü ödülün üzerindedir. Bu şuurlu, onurlu duruşunuz en zor dönemde yaptığınız bu gayretli çalışmalar her türlü takdirin üzerindedir. Bu çalışmalarınızı bir gün tarih yazıldığında o tarihi yazanlar ve okuyanlar görecektir” ifadelerini kullandı.

Erbakan Vakfı’nın çalışmalarının birileri tarafından uzaktan takip edildiğini dile getiren Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Halep’teki ayakta kalabilen hastanelerin bir tanesinde anne, baba ve kardeşlerini kaybetmiş, kendisi kan revan içinde yaralı olarak kurtulmuş o minicik çocuk bu yapılan çalışmaları takip ediyor. O mazlumların, ezilenlerin, zulme uğrayanların gözü Türkiye’dedir. Türkiye’de Milli Görüş harekatını aslına, özüne sadık bir şekilde doğru istikamet üzerinde yürüten Erbakan Vakfı’nın üzerindedir. Ne zaman bu çalışmalar istenilen noktaya gelecek, ne zaman Türkiye Milli Görüş ruhu ile ayağa kalkacak, ne zaman Türkiye öncülüğünde İslam Birliği kurulacak da bizim bu perişan halimiz son bulacak diyorlar” dedi.

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan son olarak “Türkiye’den işgal altındaki müslüman ülkelere yapılan yardımlar elbette önemlidir ve yapılması gerekir ancak bu yapılan yardımlar kanseri tedavi etmek yerine morfin vurup ağrıyı kesmek manası taşırki biz buna hemşirelik yapmak diyoruz. Hemşirelik yapmakta çok önemlidir ama bizim asıl yapmamız gereken, hastalığı tamamen yok edecek ve yeni hastalığa mani olacak doktorluk yapmaktır. Bizim Erbakan Vakfı olarak, hasbi Milli Görüşçüler olarak hedefimiz dünya siyonizminin elindeki silahı almaktır, İslam Birliğini kurarak yeni acıların ve işgallerin yaşanmasının önüne geçmektir.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Program Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’a hediye takdimleri ile sona erdi.

PAYLAŞ