Genel Başkanımızın Tokat Programı

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Tokat Temsilciliğimiz tarafından düzenlenen programlara iştirak etmek için Tokat’a gitti. İlk olarak Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman’ı makamında ziyaret eden Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan göreve yeni başlayan Valli Ömer Toraman’a hayırlı olsun dileklerini iletti. Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşme sırasında merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın Türkiye’ye ve milletimize yaptığı hizmetler hayırla yad edildi.

Daha sonra Tokat Belediye Başkanı Dr. Eyüp Eroğlu’nu ziyaret etti. Bazı STK’lara da ziyaret gerçekleştiren Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan daha sonra konferans programının yapılacağı salona geçti.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Tokat İl Temsilcimiz Murat Açıl, bu konferansın bundan sonra Erbakan Vakfı’nın ve Milli Görüş’ün sesinin Tokat’ta daha gür duyulacağının habercisidir. Tokat Erbakan Vakfı olarak, var gücümüzle çalışarak Milli Görüş bayrağını hak ettiği gibi en yüksekte dalgalandıracağız dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Genel Başkan Yardımcımız Bahattin Sungur, her adımda büyüyen, her geçen gün güçlenen bir vakfın temsilcileri, her gittiği ilde büyük ilgi gören bir inşallah gelecekte Türkiye’nin Başkanı olacak bir liderin yol arkadaşları olarak üzerimize düşen büyük görevler var dedi. Bahattin Sungur, bu görevlerin ve sorumlulukların gereğini yerine getirir takatimizin sonuna kadar çalışırsak inşallah Milli Görüş hakettiği yere gelecektir diye konuştu.

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan programda yaptığı konuşmada. Erbakan Vakfı olarak, Milli Görüşçüler olarak Türkiye’de, Orta Doğu’da, İslam aleminde, Amerika’nın posta memurluğuna, işbirlikçiliğine, tetikçiliğine en gür sedayla ’hayır’ diyoruz dedi. Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Erbakan Vakfı olarak Türkiye’nin, Anadolu’nun dört bir yanında dün Amasya bugün Tokat’ta olduğu gibi Anadolu’ya Milli Görüş mayasını çalmak için uğraşıyoruz. Cenab-ı Allah bu mayanın tutmasını nasip etsin. Nasrettin Hoca’nın hikayesini biliyorsunuz. Koskoca göl maya tutarmı dedikleri zaman ‘ya tutarsa’ diyor. Şimdi şartlara baktığımız zaman bizim aleyhimize gözüküyor, işimiz çok zor gözüküyor. Arkamızda sermaye, holdingler, dış destekler, dış güçler, medya, devlet desteği yok. Başımızda Erbakan hocamız yok. Bütün şartlar aleyhimizde gibi gözüküyor. Ama Erbakan hocamızın bir sözünü hatırlıyorum. Diyordu ki ‘Biz eğer Allah’a güvenir ve dayanırsak, bize Allah yardım eder’ diyordu. Onun için ’boşa uğraşıyorsunuz bu maya tutmaz’ diyenlere ‘ya bir tutarsa o zaman sen düşün’ diyorum. Bir tutarsa Allah’ın izni ile o zaman Türkiye Milli Görüş ile ayağa kalkar, İslam birliği kurulur ve daha İslam birliğinin kurulduğu gece Arakan’daki, Keşmir’deki, Suriye’deki bütün zulümler o gece bıçakla kesilmiş gibi kesilir” dedi.
Konuşmasının ardından günün anısına Erbakan’a çiçek takdim edilirken, vatandaşlar sloganlar atarak sevgi gösterilerinde bulundu.

PAYLAŞ